Architektūra – Interjeras – Dizainas
„Helios City“ – butas Vilniuje „Helios City“ – butas Vilniuje

„Helios City“ – butas Vilniuje

Šiandien nieko nenustebinsi įmantriu interjeru, tačiau sukurti interjerą, kuriame jaustųsi žmonių santykių šiluma,  gyvenimo džiaugsmas, meilė – misija sunkesnė. Tačiau ne vienerius metus kurdami interjerus, įsitikinome, kad tai padaryti tikrai įmanoma. Mes kuriame tokią aplinką, kurioje atspindėtų ne tik interjero stilistika, bet ir būsto gyventojų emocijos.

Šis modernus šiuolaikiškas 78 kv. m. butas įrengtas viename Vilniaus dangoraižių. Pastato architektūra padiktavo, kad dangoraižyje esančiame bute nebus klasikinio ar kitos sunkesnės stilistikos interjero.  Be to, erdvių išplanavimui didelę įtaką turėjo miesto panorama matoma per keletą langų, todėl ties šiais langais buvo įrengtos pagrindinės funkcinės namų zonos – svetainės-virtuvės.

Jaunatviško gyvenimo būdo sutuoktiniai norėjo gyventi patogioje šiuolaikinėje aplinkoje, todėl pirmoji užduotis, kurią jie formulavo mums – būsto perplanavimas. Standartinį dviejų kambarių butą, su dviem wc kambariais reikėjo perdaryti pritaikant patogesniam gyvenimui bei paliekant daugiau vietos bendrai virtuvės – svetainės zonai. Taip šiame bute atsirado bendra virtuvės- svetainės zona, kurioje integruota ir poilsio zona, taip pat bute yra  miegamasis su tiesioginiu patekimu į vonios kambarį  bei darbo- svečių kambarys vėliau virsiantis į vaikų kambarį.

Viena iš didžiausių problemų – beveik buto viduryje stūksanti kolona, kurią patraukti ar pašalinti buvo neįmanoma. Dizaineriui teko nelengva užduotis, kaip ją apipavidalinti, kad netrukdytų ergonomiškam būsto išplanavimui. Būtent ši kolona trukdė sutalpinti virtuvės, valgomojo, svetainės ir skaitymo zonas vienoje erdvėje. Vis tik po ilgų sprendimo paieškų ir diskusijų su užsakovais, buvo nuspręsta koloną panaudoti kaip valgomąjį stalą laikančia konstrukcija.

Užsakovai pageidavo, kad jų gyvenamasis būstas būtų praskaidrintas spalvomis, tad mes nepagailėjome originalių spalvinių sprendimų, kurie suteikia interjerui žaismingumo.