Architektūra – Interjeras – Dizainas
Grill baras ir picerija „Express Pizza“ – Palanga Grill baras ir picerija „Express Pizza“ – Palanga

Grill baras ir picerija „Express Pizza“ – Palanga

Buvusią lauko kavinę „Meilutė” Basanavičiaus g. Palangoje – reikėjo perdaryti pritaikant ją naujam restoranui ir grill barui “Express Pizza”.

Užduotis pasitaikė nelengva, nes šalia lauko kavinės – terasos buvęs pastatas įtrauktas į saugomų paveldo statinių sarašą ir jo nebuvo įmanoma nugriauti ar kaip kitaip perstatyti, pakeisti. Teko prisitaikyti prie esamos situacijos ir šiame statinyje įrengti virtuvę bei barą.

Kadangi paties namuko nebuvo galima ardyti ar perstatyti, barą buvo sumanyta įrengti palei langus, o prie naujai suformuotų atlenkiamų palangių pastatėme kėdutės klientams. Visa baro konstrukcija buvo gaminama taip, jog vakare, atlenkus per langus išlindusius baro stalviršius / palanges ir uždarius langines, jis paliekamas nakčiai pilnai ir saugiai uždarytas.

Klientų salėje pasirinkti lauko baldai, kadangi restoranas skirtas darbui tik vasaros sezono metu, o esant palankiam orui visos vitrinos pilnai atidaromos. Pagrindinės klientų salės sienos dekoruotos dekoratyviais tapybos motyvais, lengva urbanistine tematika. Apšvietimui pasirinkti šviestuvai – ventiliatoriai, kurie atlieka dvejopą funkciją. Vakarais apšviečia, o karštą vasaros dieną atvėsina ir vėdina patalpas.